Kardeş Bahis

2016′ da Avrupa Kupası Neredeydi?

Ülkeler arasında yapılan tüm turnuvalar her zaman dikkat çekici olabiliyor çünkü insanlar her zaman ülkelerinin yanında olmak ve gururlanmak istiyor. Bu nedenle de Avrupa kupası en çok tercih edilen ve izlenen liglerden biri oluyor. Bu yıl Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu bu lig içerisinde pek çok kaliteli ülke yer alıyor ve bu da bu yıl mükemmel bir maç ziyafeti çekeceğiniz anlamına geliyor. Fransa’da yapılacak olan bu yılki turnuva 15. Turnuva olarak biliniyor. 1960 yılından beri her 4 yılda bir bu lig oynanıyor ve son ligin şampiyonu da İspanya olarak kayıtlara geçmiştir. 2016 avrupa kupası hangi ülkede olacak diye soruyorsanız Fransa cevabını alıyorsunuz.

Türkiye Ligde Ne Durumda

Her ne kadar henüz lig başlamamış da olsa tabi ki kuralar çok önceden çekildi ve bu durumda da Türkiye’nin hangi takımlar ile hangi tarihlerde hangi kentte oynayacağı da çoktan ortaya çıktı. Öncelikle D Grubunun içerisinde yer alan Türkiye’ye aynı grup içerisinde Hırvatistan, İspanya ve Çek Cumhuriyeti de eşlik ediyor. Türkiye ile ilk olarak Hırvatistan oynayacak. Karşılaşma 12 Haziran tarihince olacak ve Paris içerisinde gerçekleşecek. İkinci karşılaşma ise İspanya’ya karşı oynanacak. Bu maç ise Nice kentinde 17 Haziran günü oynanacak. Çek Cumhuriyeti ile ise 21 Haziran günü oynanacak olan maç Lens kentinde ekranlara yansıyacak. 2016 avrupa kupası maçlar nerede izlenir diye sorduğunuzda televizyondan yayın verilecek.

Türkiye’nin Gruptan Çıkması

Öncelikle bir takımın gruptan çıkabilmesi için birkaç kurala da dikkat etmesi gerekiyor. Öncelikle bu aşamada yapılması gereken en önemli şey, takımların kendilerini garanti altına alabilmesi için ya birinci ya da ikinci olması gerekiyor. Eğer ki Türkiye lig içerisinde 3. Olursa o zaman gol sayıları ve averajlar da işin içine giriyor. Çünkü 3. Olan 6 takım var ama bunlardan sadece 4’ü bir üst tura geçebilecek. Bu nedenle de 3. Olmak biraz daha sıkıntılı bir durum ortaya çıkarıyor 2016 Avrupa kupası ne zaman başlayacak diye merak edenlere tarih 10 Haziran.